W 2009 roku decyzją Komisji Europejskiej została wprowadzona w Europie nowa Norma Opalania 0.3 W/m2. Top Solarium działając zgodnie z prawem dostosowuje swoje urządzenia do nowej Normy 0,3.
Na podstawie naszych wielotygodniowych testów, miło nam poinformowac, że w wyniku zastosowania najnowszej generacji lamp brązujących, solaria pracujące w nowej Normie 0,3 dają szybki i trwały efekt naturalnej opalenizny.
Jednoczesnie jeszcze bardziej zostało podniesione bezpieczeństwo opalania w solarium. W wyniku zastosowania odpowiedniej kombinacji promienii UVA i UVB w nowej generacji lamp brązujących 0,3, przy zachowaniu zasad opalania, całkowicie wyeliminowano ryzyko poparzeń słonecznych.
Odwiedzajac nasze salony, wybierajcie Państwo urządzenia pracujące w nowej bezpiecznej Normie 0,3 i cieszcie się piekną opalenizną bez ryzyka oparzeń słonecznych.
Skóra jest największym organem regulującym i ochronnym naszego ciała. Poprzez skóre następuje nasz kontakt z otoczeniem - i to nie tylko fizycznie lecz także zmysłowo. Będąc w dobrym nastroju, czujemy się dobrze we "własnej skórze" w pełnym znaczeniu tych słów. Podczas, gdy w minionych stuleciach bladość uważana była za wytworną, to w czasach obecnych naturalna opalenizna ciała jest oznaka aktywności fizycznej, atrakcyjności i zdrowia. Wygląd zewnętrzny stanowi dla coraz większej liczby ludzi wyraz osobistego stylu życia. Atrakcyjnie opalana skóra wzmaga siłe oddziaływania. Wszystko jedno czy w pracy czy też poza nią: każdy prezentuje się po prostu lepiej.
Także podczas ubogiej w słońce zimy mamy obecnie możliwość zaopatrzyć się w brakujące promienie słoneczne w solarium. W przeciwieństwie do słońca naturalnego, którego skład i siła podlega dużym wahaniom, nasłonecznienie w solarium można dokładnie i indywidualnie dawkować.
W zależności o typu skóry ludzie różnie reagują na promieniowanie słoneczne. Aby prawidłowo korzystać z dobrodziejstw słońca czy solarium należy znac swój typ skóry. W Europie występują przede wszystkim czery typy.
Typ skóry I (około 2% mieszkańców Europy środkowej): wyraźnie jasna skóra, słosy o odcieniu rudym, niebieskie oczy, bardzo silna skłonność do oparzeń słonecznych.
Typ skóry II (około 12% mieszkańcow Europy środkowej): jasna skóra, włosy od blond do jasnobrązowych, oczy od niebieskich do szarych lub zielone, silna skłonność do oparzeń słonecznych.
Typ skóry III (około 78% mieszkańcow Europy środkowej): skóra normalna, włosy od ciemny blond do brązowych, oczy od szarych do brązowych, umiarkowana skłonność do poparzeń słonecznych.
Typ skóry IV (około 8% mieszkańcow Europy środkowej): skóra jasno brązowa do oliwkowej, ciemne włosy i oczy, brak skłonności do oparzeń słonecznych.
Nie przesadzać, lecz opalać się z zachowaniem rozsądku! - tak brzmi najważniejsza zasada. To znaczy nie więcej niż jedna kąpiel słoneczna dziennie.
Ogólnie obowiązująca reguła to stosowanie do 10 kapieli słonecznych w ciągu dwóch do trzech tygodni. Później, żeby utrzymać uzyskaną opaleniznę wystarczy jedna do dwóch kąpieli słonecznych w tygodniu.
Ponadto powinno się przestrzegać następujących wskazówek:
Coś nie udało się z mapą...